Warning: Use of undefined constant WP_DEBUG - assumed 'WP_DEBUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/argeartcom/public_html/blog/wp-config.php on line 59
Facebook Business Manager Nedir? Nasıl kullanılır?
Bilgi Havuzu

Facebook Business Manager Nedir? Nasıl kullanılır?

Bu yazımızda sizlere Facebook Business Manager nedir ? Facebook Business Manager Nasıl kullanılır ? Facebook Business Manager Nasıl kurulur ? Facebook ‘tan Nasıl Reklam Verilir ? gibi Facebook üzerinden gerçekleştirebileceğiniz temel dijital pazarlama olanaklarından bahsedeceğiz.

Facebook Business Manager Nedir ?

Facebook Business Manager , yani Facebook İşletme Yöneticisi, Facebook üzerinden bir işletme hesabı oluşturmanıza, facebook işletme hesabınızı yönetmeye, facebook üzerinden reklam vermenize ve facebook’ta işletmenizi doğrulamanıza yarayan bir portaldır. Facebook Business Manager ile işletme araçlarını tek elden yönetebilirsiniz. Bu portal, birden fazla ortamda, sizin  yönetici yaptığınız kullanıcılar tarafından yönetilebilir. Bu sayede Facebook üzerinden gerçekleştirdiğiniz dijital pazarlama stratejiniz başarıya ulaşır.

Facebook Business Manager Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle işe Facebook Business Manager hesabı kurulumu ile başlamanız gerekiyor. Adım adım nasıl yapıldığını anlatalım.

Facebook Business Manager Hesabı kurulumu nasıl yapılır ?

Bir Facebook hesabı ile Facebook’ giriş yapıyoruz. Daha sonra  Business.Facebook.com/overview adresine giderek kurulumu yapmaya başlayabilirsiniz. Hesap oluşturmak için bilgilerinizle önünüze çıkan sayfayı doldurmanız gerekiyor. Facebook Business Manager Kayıt Olma işlemini tamamladıktan sonra önünüze çıkan sayfa şu şekilde görünmeli  :

Facebook Business Manager Kullanıcı Paneli 1

Bu  noktadan sonra kendi işletmenizin hesabını yönetmek mi istiyorsunuz yoksa başka bir işletmenin hesabını mı  yönetmek istiyorsunuz ? Eğer kendi işletmenizin hesabını yönetmek istiyorsanız, o işletme için bir Facebook İşletme hesabı açmanız gerekiyor. Başka bir işletmenin hesabını yönetmek istiyorsanız yöneticilik talebi gönderebilir ya da sayfanın yöneticilerinden sizi yönetici yapmalarını isteyebilirsiniz.  Yönetici panelindeki sayfalardan yönetmek istediğiniz sayfayı seçtiğinizde işlemlerinizi yapmaya  başlayabilirsiniz.

Facebook Business Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

Sıra geldi bir Facebook Business Reklam Hesabı Kurulumuna. Sol kısımdaki oklardan hesaplar kısmına girerek bir reklam hesabı oluşturabilir ve ilk reklamınızı verebilirsiniz.

Ekle butonuna tıklayarak bir reklam sayfası seçerek reklam oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Facebook Business Manager Ödeme Yöntemi nasıl eklenir?

İşletme ayarlarından ödemeler kısmına tıklayın ve Fatura Ülkesi sorusunu, Türkiye para birimini seçmelisiniz.  Bu adımdan sonra ödeme yapmak istediğiniz kart bilgilerini girin.

Bu işlemi bitirdikten sonra Reklam Hesapları butonuna tıklayarak Ödeme Yöntemlerini Gör kısmına girin. Ödeme Yöntemini Ekle adımında, ödeme yöntemini seçin, devam tuşuna basın ve Ana Para Kaynağı Yap butonuna tıklayın.

ArgeArt

2010 yılından bu yana birçok sektörden sayısız firmaya entegre web çözümleri sunan bir dijital reklam ajansıyız! Sektörde geçen bu 11 yılda onlarca firma, yüzlerce proje ve binlerce memnun müşteri kazandık. Birlikte çalıştığımız firmalar için mükemmel sonuçlar sağlayarak birlikte büyür ve gelişiyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu