Warning: Use of undefined constant WP_DEBUG - assumed 'WP_DEBUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/argeartcom/public_html/blog/wp-config.php on line 59
Google Ads Üzerinden Hesaba Erişim Verme - Ücretsiz SEO ve Dijital Pazarlama - ArgeArt Blog
Google ADS

Google Ads Üzerinden Hesaba Erişim Verme

Dijitalde daha çok kişiye ulaşmanın yollarını aradınız ve belli bir miktara mal olsa da Google Ads reklamlarının en kısa yoldan web sitesine ziyaretçi çekmenin yolu olduğunu keşfettiniz. Keşfinizi bir ileri seviyeye taşıdınız (yani bu yazıda ben öyle olduğunu varsayıyorum) ve bir reklam hesabı oluşturdunuz. Ama ufak bir sorun var; Google’ın reklam optimizasyonlarını bilmiyorsunuz.

İşte yardıma ihtiyacınız olduğunu kabul ettiğiniz noktadayız.

Google, kullanıcıları memnun etme konusunda takıntılı bir şirket. Başarılarının altında yatan da bu takıntı zaten. Bu nedenle web sitelerini arama sonuçlarında sıralarken kullanıcıların en çok memnun olacağı siteleri seçiyor. Hatta bizler bu optimizasyonlara da SEO diyoruz. Aynı şekilde ücretli sonuçlar için de belli optimizasyonlara bağlı olarak reklam verenleri ödüllendiriyor.

Google, kullanıcıyı memnun eden siteleri ödüllendirir.

Eğer verdiğiniz reklamlar, kullanıcı karşısına çıktığı andan siteden çıkış yaptığı süreye kadar kullanıcılara mutlu bir deneyim sunma potansiyeline sahipse Google da sizi sadece arama sonuçlarında üst sıralarda tutmakla kalmıyor ayrıca tık başı maliyetlerinizi(TBM) de düşürüyor.

İşte bu nedenle doğru reklamları vermek son derece önemli.

Reklam Hesabına Erişim Verme

Sizi bu paragrafa kadar getiren yola bir göz atalım mı?

Dijital ortamda daha çok kullanıcıya ulaşmak istediniz, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin size olumlu dönüşler yapacağını gördünüz, araştırmalarınız sonucu Google Ads aklınıza yattı ve panel açıp reklam oluşturmayı denediniz. Buraya kadar araştırmacı ve girişimci ruhunuz işinize yaradı. Fakat ya reklam vermek için panel size çok yabancı geldi ya da verdiğiniz reklam sonucunda bütçenizin olması gerekenden daha fazla harcandığını gördünüz. (Zaten bu sorunları yaşamamışsanız, erişim vermenizin sebebi hesabınızı bir başkasına devretmek ya da sizinle birlikte hesabı takip edecek birini eklemek istiyor olmanızdır.)

Google Ads reklamlarını yönetmek için yardıma ihtiyacınız var…

Size yardım edecek birini buldunuz, ve sıra bu kişinin panelinize nasıl erişeceğine geldi. Birçok kişi çözümü dijital reklam ajanlarından yardım almakta buluyor. Reklamlarınızı yöneten kim olursa olsun sizin için erişim vermenin tek bir yolu var.

Araçlardan hesaba erişime tıklayın

Google ads paneli

Sağ üstte araçlara tıkladığınızda 5 parça halinde bir menü açılacak. Bunların arasından Kurulum kısmında Hesaba erişim’e tıklayın.

Google ads hesabına erişim

Hangi erişim şekini tanımlayacağınıza karar verin

Google ads kullanıcı türü

Google Ads panelinde 4 çeşit erişim türü vardır:

• Yalnızca E-posta

• Sadece okuma

• Standart

• Yönetici

 

Google Ads hesabına erişim verme

Hangi erişim çeşidini vereceğinize karar verdikten sonra birini seçip, e-posta adresine davetiye gönderiyorsunuz. E-posta yoluyla giden davetiye kabul edildikten sonra, hesaba erişim aktive edilmiş olacak.

Özellikle kullanıcı ekleme, ödeme yöntemlerini yönetme gibi izinler için Yönetici Erişimi’ne ihtiyacınız vardır. 

Google Ads hesabına erişim verdikten sonra, artık reklam hesabına istediğiniz kişi de giriş yapacaktır anlamına geliyor.

Umarım yararlı olmuşumdur.

Başarılı reklam kampanyalarında buluşmak üzere.

ArgeArt

2010 yılından bu yana birçok sektörden sayısız firmaya entegre web çözümleri sunan bir dijital reklam ajansıyız! Sektörde geçen bu 11 yılda onlarca firma, yüzlerce proje ve binlerce memnun müşteri kazandık. Birlikte çalıştığımız firmalar için mükemmel sonuçlar sağlayarak birlikte büyür ve gelişiyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu