SEO

SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, kullanıcıların yaptıkları aramalara en doğru cevabı veren site olduğunu arama motorlarına kanıtlama operasyonlarıdır. Argeart olarak bizler, web sitenizin sadece tasarım olarak değil aynı zamanda tüm sıralama ölçütleri bazında kaliteli olmasını sağlıyoruz. Arama sonuçlarında şirketiniz için en iyi sonuç verecek anahtar kelimelerde üst sıralarda yer almanızı sağlayan faktörleri biliyor ve uyguluyoruz. Kısacası ürünlerinizi arayanların, web sitenize ulaşmasını; web sitenizi ziyaret edenlerin müşterileriniz olmasını sağlıyoruz.


Arama sonuçlarında üst sıralara tırmanmanızı sağlayacak SEO çalışmaları hakkında bilgi almak için bize ulaşınÜst Sıralarda Olmanız İçin Neler Yapıyoruz?


İzmir SEO Ajansı olarak verdiğimiz hizmetin kalıcı ve doğru olması için özen gösteriyoruz. Kullandığımız SEO araçları ile süreci ve aşamaları planlayarak hata yapma olasılığını ortadan kaldırıyoruz. Sektör ve rakip analizi yaparak izlenecek yol haritasını çıkarıyoruz.

Anahtar Kelime Hedeflemesi

Firmaların dijital dünyada en verimli dönüşümü elde edeceği anahtar kelimeleri analiz ediyor, stratejiler belirliyor ve web sitesinde bu hedeflemeleri yapıyoruz. Hedeflenen anahtar kelimelerle yapılan arama sonuçlarında web sitesini daha yüksek konumlara taşıyarak trafiği arttırıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorları, arama sonuçlarında web sitelerine yer vermek için önce web sitelerini tanımaları gerekir. Web sitelerini tanıdıktan sonra anahtar kelimelere, açılış hızlarına, belirlemiş olduğu standartlara ve otorite puanı gibi birçok kriterin uygunluğunu ölçümleyip, bir sıraya konumlandırır. Bizler web arama motorlarının web sitesini en iyi şekilde tanıması ve üst sıralara yerleştirmesi için tüm gerekli işlemleri yapan kişileriz.

Web Sitesinin Kullanıcı Odaklı Geliştirmeleri

Dijital dünyada yaptığımız tüm çalışmaların temelinde kullanıcılarla bağ kurulması yatar. Web sitesinin kullanıcı odaklı olması tüm çalışmaların nihayete varması için özel bir adımdır. İşin uzmanları olarak; markanızı ve hedef kitlenizi analiz eden, dönüşüm odaklı geliştirmeler yapıyoruz. Bizler elindeki verileri değerlendiren, ölçümlerle ilerleyen ve somut adımlar atarak ilerleyen dijital zihinleriz. Siteden memnun şekilde ayrılan kullanıcılarla sadece sıralamalarda avantaj kazanmakla kalmayıyor, marka prestijinizi de güçlendiriyoruz.

Sitenizi Hızlandırıyoruz

Devir hız devri ve bunu en iyi biz biliyoruz. 3-4 saniyeden uzun sürede açılamayan sitelere katlanamayan kullanıcıları da anlıyoruz, web sitesinin indekslenmesi için hızlı bir deneyime ihtiyaç duyan arama motoru botlarını da. Web sitesinin hızlı açılmasını engelleyen tüm etkenleri analiz ediyoruz ve çözüm stratejilerimizi her zaman sizlerle, yani başarı ortaklarımızla paylaşıyoruz.

Aylık Raporlarla Gelişim Grafiğini Gözlemliyoruz

Bizim işimiz dijital. Dijitalin en güzel yanıysa ölçümlenebilir olması. SEO çalışmalarında da tüm dijital çalışmalarda olduğu gibi ölçümler çok önemlidir. Biz yeni stratejiler çıkarmak için raporlar hazırlarken, sizler de gelişim grafiğini gözlemleme fırsatı bulacaksınız. Bizler yeni uyguladığımız stratejilerin sonuçlarını gözlemlerken, sizler çalışmaların satışlarınıza nasıl yansıdığını ölçümleme fırsatı bulacaksınız. Kısacası bizler ortaya koyduğumuz başarıyla gurur duyarken, sizler de markanızın dijital gelişimini izleyeceksiniz. Doğru stratejilerle hepimiz için çalışıyor olacağız.

Ürün veya hizmetlerinizi arayan ziyaretçilerin sizi ilk sayfada bulabilmesi için bize ulaşın


SEO Süreçleri


Müşterilerimizin web sitelerini, hedefledikleri anahtar kelimeleri, rakiplerini ve sektörü inceledikten sonra teknik rapor ile birlikte ilk toplantımızda sağlayacağımız faydaları net bir şekilde açıklıyoruz. İlerleyen aşamalarda ise anahtar kelimelerin sıralamalardaki yükselişi teknik raporlar ile açıklıyoruz.

1. Hedeflerinizin Belirlenmesi

Web sitenizi, hedefleriniz doğrultusunda içerik, hız ve teknik analizlerini yaparak uygulayacağımız iyileştirmeleri maddeler halinde sunuyoruz.

2. Anahtar Kelime, Rakip ve Sektör Analizi

Organik arama sonuçları üzerinden trafiğinizi yükseltmeye yönelik en doğru anahtar kelimeleri belirleyerek markanıza sağlayacağı faydayı gösteriyoruz. Rakip ve sektör araştırması ile birlikte ortalama ne kadar süreç ile bu hedefe ulaşacağımızı anlatıyoruz.

3. İçerik Stratejisi

Hedeflediğiniz anahtar kelimelere yönelik oluşturduğumuz içerik stratejimizi uyguluyoruz.

4. Dönüşüm Optimizasyonu

Artan trafiğinizle birlikte ziyaretçilerinizin web sitenizde yaptığı işlemleri artırmaya yönelik optimizasyonlar yapıyoruz.

5. Raporlama

Çalışmaya başladığımız günden itibaren web sitenizi ölçümlemek için kullandığımız analiz araçları ile tüm değerleri şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz.Neden SEO Danışmanlığı Almalısınız?


Sağlamış olduğunuz ürün ve hizmetlerinizle ilgili müşterilerinizin arama motorları (Google, Yandex vb.) üzerinde yaptıkları arama terimlerine en iyi şekilde yanıt vermenizi sağlıyoruz. Web sitenizin eksik ve ihtiyaçlarını analiz ederek hedeflenen anahtar kelimelerde doğru konuma ulaşılmasıyla birlikte organik trafiği arttırıyoruz.

Çanta satışı üzerine kalabalık bir çarşıda mağazanızın olduğunu varsayalım. E-ticaret sitenizle en az 20 kat daha fazla satış yapma imkanınız mevcut.
Anahtar Kelimeler ve Ort. Aylık Aranma Hacimleri
Görselde seçtiğimiz 10 anahtar kelime aylık 563.600 aramaya ulaşıldığını ve satış potansiyelini gösterir niteliktedir.


Argeart ile Nasıl Bir SEO Hizmeti Alacaksınız?


SEO hizmetine yaklaşımımız hedefe ulaşmak ve raporlamanın ötesinde, şirketinizin eksiklerini ve ihtiyaçlarını analiz ederek müşterilerinizin arama motorları üzerinde yaptığı sorgulara en doğru ve yeterli bilgiye ulaşabileceği, düşük internet hızıyla bile kolayca yüklenebilen bir sayfa yapısı ve içeriklere referans olacak doğru bağlantılarla desteklenmesi ile birlikte sektörde bilinir hale gelmenizi ekip olarak amaç ediniyoruz.

İşletmeniz için bugün bir SEO teklifi alın. Teklif Al

SEO Sık Sorulan Sorular

Bir hizmet almadan önce zaman kaybetmemek için yapılması gereken en önemli adım soru sormaktır. Sektörün durumuna göre ortalama 6-12 ay süren SEO çalışmaları için önemli bir zaman harcayacağınızı düşünürsek, yeni bir anlaşma yapmadan önce merak ettiğiniz bazı sorular olabilir. Müşterilerimizden bize gelen soruları aşağıda yanıtlarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu’nun ingilizce kısaltılmasına verilen addır. Kullanıcıların arama motorları üzerinde (Google, Yandex, Bing vb.) aradıkları en doğru bilgiye ulaşmalarını sağlar. En iyi SEO’ya sahip web siteleri ilk sayfada ve ilk sıralarda yer alır. SEO özetle, hedeflenen anahtar kelimelerde bulunan içeriğin faydalı olacak şekilde doğru altyapı ile hazırlanarak hızlı, mobil uyumlu ve tüketilebilir şekilde yayınlanmasıyla gelişen bir süreçtir.

Günümüzde insanlar artık bir ürün veya hizmet alırken internet üzerinden bulduğu sonuçlara göre hareket ediyor ve alışverişlerini, anlaşmalarını yapıyor. Şirketinizin veya markanızın sağladığı çözümlerle ilgili internette kolay bulunur olması, işlek bir caddede mağazanızın olmasından çok daha kârlıdır. Kalıcı ve sürekli müşteri bulmak için SEO’ya muhakkak ihtiyacınız olacaktır.

SEO fiyatlarını belirlerken kontrol ettiğimiz bazı kriterler mevcut. Sektörün ve hedeflenen anahtar kelimedeki rekabetin durumu ile ilgili harcanacak efor/zaman, uzman deneyimi ve lisanslı SEO araçlarının kullanımıyla netleşmektedir. İnternetin ve teknolojinin yaygınlaşması ile birlikte artan rekabet ortamı başarılı olmayı daha fazla bilgiye dayalı hale getirdi. Dolayısıyla SEO teklifini süreç içerisinde yapılan plana göre belirlemekteyiz.

Dijital pazarlamanın birçok kolu vardır ve SEO bunlardan biridir. Google Ads, Yeniden pazarlama, İçerik ve Sosyal Medya gibi desteklerle tam anlamıyla doğru bir yol izlenebilir. SEO ile sürekli ve kalıcı bir başarılı elde edilir. Hızlı ve anlık dönüş almak için yalnızca SEO ile sonuç almaya çalışmak hata olur.

Eğer birisi size sıralama garantisi veriyorsa vakit kaybetmeden çalışmayı bırakın. Google’ın da söylediği gibi; kimse size birinci sıra garantisi veremez. Anlaşılması mümkün, elle tutulur verilerle eksiklerinizin ve yapılacak iyileştirmelerin neler olduğunu anlatan, şeffaf raporlar paylaşabilen firmalara güvenebilirsiniz.